Sportovní třídy

Třídy 1.A – 9.A jsou na naší škole označovány jako sportovní, neboť jsou v nich žáci a žákyně, kteří jsou registrováni ve sportovních oddílech Dukla Jihlava a Sokol Bedřichov. Chlapci se věnují lednímu hokeji, dívky synchronizovanému bruslení a moderní gymnastice.

Synchronizované bruslení

Co to je – synchronizované bruslení?

Jak už název napovídá, vychází z tradičního krasobruslení. Na ledové ploše se objeví ne jedna, ale hned 16 krasobruslařů, kteří musí jednotně provádět krokové variace, měsíce, váhy, jednoduché skoky, piruety a další prvky. Za doprovodu hudby se řadí do různých formací, jako je kružnice, blok, řada nebo různé kreace, kde se kombinují váhy, skoky a piruety v jízdě v hranách.
Již několik let tato disciplína usiluje o vstup do olympijské rodiny. To je však stále hudbou budoucnosti. Mistrovství světa je však každoroční událostí, kterou si nenecháme ujít. Mezi nejlepší týmy světa patři celky z Finska, Švédska, Kanady, USA a Ruska. 
První tým jihlavských závodnic složený z bývalých sólistek krasobruslení nakročil do mezinárodních soutěží, např. v Itálii, Švýcarsku či Maďarsku. Další jihlavské skupiny tradičně jezdí do rakouského Salcburku, chorvatského Záhřebu, Budapešti, Drážďan a do švýcarských sportovních středisek.

Tak jako mnoho jiných i synchronizované bruslení je celoročním sportem. Nedávno otevřený Zimáček umožňuje lepší tréninkové podmínky. V současné době čítá jihlavský oddíl 80 závodnic ve čtyřech týmech: Gemini – základna, Ice Flowers – žačky, Starlets – juniorky, N´Ice Age – dospělí. V našem sportu je obvyklé, že závodnice aktivně trénují i ve vyšším věku, což je výhledově velmi zajímavé J

Postupně naplňujeme širokou základnu, díky sdružování bruslařů ve sportovních třídách na základní škole Seifertova v Jihlavě. Spolupracujeme s trenéry na ledě, s instruktory tance a baletu, s učiteli tělesné výchovy ve škole a také zkoušíme divadelní průpravu!

Oddíl jihlavského krasobruslení pořádá tradiční kurzy bruslení pro veřejnost, jak pro děti, tak pro dospělé.  Začínáme 4. října 2015, každou neděli v 8:30, přihlášky formou Online formuláře na  www.hcdukla.cz. Dále pořádáme veřejně zábavné sportovní akce a organizujeme hromadné výukové kurzy pro mateřské i základní školy.

Zveme Vás na oblíbený závod Jihlavský ježek, který se koná poslední neděli v březnu 2016J

Odkaz na webovou stránku: www.hcdukla.cz / krasobruslení (v úpravě), www.geminiteam.cz

Moderní gymnastika

ZŠ Seifertova spolupracuje s oddílem moderní gymnastiky SK Jihlava. Děvčata, již od 1. tříd jsou členkami oddílu SK Jihlava.  Děvčata se účastní závodu Liga Vysočiny ve spolupráci s krajským svazem moderní gymnastiky. Závod má motivační charakter a je určen pro děti od předškolního i školního věku. Dále se děvčata účastní pohárových, krajských i republikových závodů, po celé ČR i v zahraničí. Děvčata se věnují volným sestavám jednotlivkyň, sestavám ve dvojicích a trojicích a společným skladbám. Svými sestavami se prezentují i na různých charitativních akcích, plesech a dobročinných akcích. Od školního roku 2016/2017 oddíl SK funguje souběžně s oddílem moderní gymnastiky Sokol Bedřichov pod vedením paní Liběny Menšíkové. Toto spojení bylo vyvoláno ukončením činnosti hlavní trenérky SK Anety Hercigové. V oddíle je nyní několik trenérek, které se starají o výkonnostní růst svých svěřenkyň.