Zájezd do Anglie – reakce školy na rekordně vysoký počet zájemců

Vážení rodiče,

ve středu 30. března 2022 měli žáci poslední možnost přihlásit se na zájezd do Velké Británie. Po sečtení přihlášek jsme zjistili, že máme více jak dvojnásobný počet zájemců. Máme radost, že tak vysoký počet dětí má zájem zlepšit své komunikativní dovednosti a nabrat nové životní zkušenosti. Těší nás také, že jste jako rodiči ochotni své děti v jejich vzdělání tímto způsobem podpořit.

Nebudeme lhát, že nás počet zájemců zaskočil, jednoho zájezdu se totiž může zúčastnit maximálně 48 žáků. Představa, že budeme muset velké množství dětí odmítnout, je pro nás jako pedagogy těžko představitelná. Žákům jsme zájezd s výukou angličtiny nabídli a k cestě je namotivovali. Celý týden k nám děti do kabinetu nadšeně přibíhaly s přihláškami, byla na nich vidět radost, že mohou se spolužáky vyrazit do zahraničí. V žádném případě je nechceme zklamat.

S laskavým svolením vedení školy proto uspořádáme v příštím školním roce 2022/2023 zájezdy dva. I když organizace dalšího zájezdu pro nás bude časově i pracovně náročnější, jsme přesvědčeni, že jsme si zvolili jedinou možnou cestu. V plánovaném termínu 10.-16. října 2022 zorganizujeme zájezd pro současné 8. třídy, v květnu 2023 dostanou možnost do Anglie vycestovat přihlášení žáci ze současných 7. tříd. Přesný termín druhého zájezdu bude v následujících týdnech upřesněn.

Děkujeme za pochopení.

Vedení školy a organizátoři