Závody ve Španělsku - gymnastika oddíl SK JIHLAVA

Vložil/aadmin - dne16 červen 2015

Moderní gymnastky ZŠ Seifertova a SK Jihlava ukončily závodní sezónu mezinárodním závodem ve Španělském městě Lleida 5. - 8. 6. 2015 . Po Mistrovství ČR Nadějí mladších kde se všechny tři závodnice Mariana Jilečková, Nikola Stieblerová a Sabina Hlaváčiková umístily v první polovině startovního pole, si gymnastky jely odpočinout a zazávodit do Španělska. Tým se vydal reprezentovat Jihlavu ve složení - jednotlivkyně Dita Pejchová, Tereza Škrdlová, Veronika Michálková, Mariana Jilečková a Kristýna Vedralová. Závodu se zúčastnila i společná skladba ve složení Mariana Jilečková, Kristýna Vedralová, Kristina Sopko, Veronika Váhalová a Veronika Michálková.

Před závodem bylo potřeba načerpat síly a tak se gymnastky po přistání v měste Gerona vydaly na pláž do menšího městečka Platja d´Aro. Po osvěžení v ještě ne příliš teplém moři se vydaly do města závodu Lleida. Před sebou měly volnou sobotu a tak byl čas i na menší výlet. Prvně se vydaly s trenérkou Anetou Hercigovou hrát hru Geocashing a ulovily pár místních kešek. Potom se celá výprava vydala na pevnost Catedral y castillo de Lerida ve městě Lleida, kde byl krásný výhled na celé město a Katalánské okolí.
Večer se děvčata vydaly do závodní haly, kde proběhl oficiální trénink před závodech. Načerpaly místní atmosféru, vyzkoušely si své sestavy a už se jen mohly těšit na nedělní závod.

V neděli začal mezinárodní závod, kterého se zúčastnily oddíly z Ruska, Izraele, Irska, Polska, Španělska a samozřejmě nás. V nabité konkurenci si Jihlavské závodnice vedly skvěle. Po celoroční závodní únavě, ze sebe vydaly to nejlepší a závod si naprosto užily. V nejmladší kategorii ročníku 2009 Dita Pejchová obsadila 3. místo. V o rok starší kategorii ročníku narození 2008 nás reprezentovala Tereza Škrdlová, která po skvěle předvedené sestavě brala zaslouženě zlato. Ikdyž při vyhlášení na ni bylo pozapomněno, přeci jen nakonec dostala krásný velký pohár. V ročníku 2006 mezi velkou konkurencí bojovala Veronika Michálková a po sestavách s obručí a bez náčiní si odvezla 3. místo.V ročníku 2005 mělo SK Jihlava dvě zastoupení. V nejpočetnější kategorii si skvěle vedly Mariana Jilečková 3. místo a Kristýna Vedralová 4. místo.
Společná skladba oslnila svou sestavou celé publikum a sklidila veliký aplaus a zaslouženě si odvezla ze Španělska 1. místo. Tato společná skladba byla pořadatelem požádána o zopakování na gala show.

Závod rozhodovala naše jihlavská zkušená rozhodčí Pavlína Jilečková a s děvčaty byly trenérky Aneta Hercigová a Denisa Michálková